مرکز پاورپوینت اکران

پاورپوینت مهندسی پاورپوینت پزشکی پاورپوینت انسانی پاورپوینت درسی پاورپوینت هنر پاورپوینت آموزشی پاورپوینت عمومی

اطلاعیه فروشگاه

در صورت بروز هرگونه مشکل در خرید فایل، داشتن سوال، پیشنهاد، انتقاد، مشاهده فایل انحصاری خود در فروشگاه و نیز سفارش ساخت پاورپوینت جدید، به شماره تلفن 09141594468 پیامک بزنید تا سریعا رسیدگی شود.

دانلود مقاله درباره آشنائی با پروتکل های SLIP و PPP

 

 

 

 

 

 

این فایل تایید کیفی شده و در زیر قسمتهایی از آن را مشاهده می کنید:

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل :  .doc ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 4 صفحه


 قسمتی از متن .doc : 

 

1

‏آشنائی با پروتکل های‏ ‏ SLIP‏ و PPP‏

‏مبادله اطلاعات بر روی اينترنت با استفاده از پروتکل TCP/IP‏ انجام می شود . با اين که پروتکل فوق يک راه حل مناسب در شبکه های محلی و جهانی را ارائه می نمايد ، ولی به منظور ارتباطات از نوع Dial-up‏ طراحی نشده است .

ارتباط Dail-up‏ ، يک لينک نقطه به نقطه ( Point-To-Point‏ ) با استفاده‏ ‏ از تلفن است . در چنين مواردی يک روتر و يا سرويس دهنده، نقطه ارتباطی شما به شبکه با استفاده از يک‏ ‏ مودم خواهد بود. سرويس دهنده دستيابی راه دور موجود در مراکز ISP‏ ، مسئوليت ايجاد يک ارتباط نقطه به نقطه با سريس گيرندگان Dial-up‏ را برعهده دارد . در ارتباطات فوق ، می بايست از امکانات خاصی به منظور ارسال IP‏ و ساير پروتکل ها استفاده گردد . با توجه به اين که لينک ايجاد شده بين دو نقطه برقرار می گردد ، آدرس دهی مشکل خاصی را نخواهد داشت.‏ ‏

SLIP‏ ( اقتباس شده از‏  ‏ Serial Line Internet Protocol‏ ‏ ) و PPP‏ ( اقتباس شده از‏ ‏ Point-To-Point‏ )‏ ‏ پروتکل هائی‏ ‏ می باشند که امکان استفاده از‏ ‏ TCP/IP‏ بر روی کابل های سريال نظير خطوط تلفن را فراهم‏ ‏ می نمايند ( SLIP‏ و PPP‏ ‏ : دو روش متفاوت به منظور اتصال به اينترنت ).‏ ‏ با استفاده از پروتکل های فوق ، کاربران می توانند توسط يک کامپيوتر و مودم به اينترنت متصل شوند . از پروتکل SLIP‏ در ابتدا در سيستم عامل يونيکس استفاده می گرديد ولی امروزه تعداد بيشتری از سيستم های عامل نظير لينوکس و ويندوز نيز از آن حمايت می نمايند . در حال حاضر استفاده از پروتکل SLIP‏ نسبت به PPP‏ بمراتب کمتر است .

PPP‏ نسبت به SLIP‏ دارای مزايای متعددی است :

2

‏امکان مبادله اطلاعات به صورت همزمان و غير همزمان .‏ در پروتکل SLIP‏ صرفا" امکان مبادله اطلاعات به صورت همزمان وجود دارد‏ ‏ .

‏ارائه امکانات لازم به منظور تصحيح خطاء ‏. تصحيح خطاء در پروتکل SLIP‏ ‏ عموما" مبتنی بر سخت افزار استفاده شده به منظور برقراری ارتباط ( نظير مودم ) و يا استفاده از قابليت های پروتکل TCP/IP‏ است .‏

‏ارائه امکانات لازم برای فشرده سازی ‏.پروتکل SLIP‏ در اغلب بخش های آن چنين ويژگی را دارا نمی باشد . در اين رابطه نسخه هائی از SLIP‏ به منظور فشرده سازی نظير Compressed SLIP‏ و يا CSLIP‏ طراحی شده است ولی متداول نمی باشند .‏

‏ارائه امکانات لازم به منظور نسبت دهی آدرس ها به صورت پويا و اتوماتيک ‏.پروتکل SLIP‏ می بايست به صورت دستی پيکربندی گردد ( در زمان‏ ‏ Dial-up‏ و يا تنظيم اوليه Session‏ ) .‏

‏ا‏مکان استفاده از چندين پروتکل بر روی لينک های PPP‏ وجود دارد ‏( نظير IP‏ و يا IPX‏ ) . در پروتکل SLIP‏ صرفا" امکان استفاده از پروتکل IP‏ وجود خواهد داشت .

‏وجه اشتراک پروتکل های PPP‏ و SLIP‏ ‏

‏ ‏هر دو پروتکل قابل روتنيگ نمی باشند ‏. با توجه به نوع ارتباط ايجاد شده که به صورت نقطه به نقطه است‏ ‏ و صرفا" دو نقطه در ارتباط درگير می شوند ،ضرورتی به استفاده از روتينگ وجود نخواهد داشت .‏ ‏

3

‏ ‏هر دو پروتکل‏ ‏ قادر به کپسوله نمودن ساير پروتکل هائی می باشند ‏که در ادامه برای روتر و ساير دستگاه ها ارسال می گردند . در‏ ‏ مقصد، اطلاعات مربوط به پروتکل های SLIP‏ و يا PPP‏ برداشته شده و پروتکل های ارسالی توسط‏ ‏ لينک سريال نظير IP‏ ، در طول شبکه فرستاده می گردد .‏

‏يک کامپيوتر با استفاده از‏ ‏ يک ارتباط‏ ‏ SLIP‏ و يا PPP‏ قادر به شبيه سازی يک اتصال مستقيم به اينترنت است . در اين رابطه به امکانات زير نياز می باشد‏ ‏ :

‏يک کامپيوتر و مودم

‏يک account‏ از نوع SLIP‏ و يا PPP‏ از ISP‏ مربوطه

‏نصب نرم افزارهای TCP/IP‏ و SLIP/PPP‏ بر روی کامپيوتر کاربر ( نرم افزارهای فوق معمولا" در زمان استقرار سيستم عامل بر روی کامپيوتر نصب خواهند شد ).

‏يک آدرس IP‏ . آدرس فوق ممکن است به صورت دائم و يا پويا ( استفاده از سرويس دهنده DHCP‏ ) به کامپيوتر کاربر نسبت داده شود.

‏نحوه عملکرد يک اتصال SLIP‏ و يا PPP‏

‏مودم موجود بر روی کامپيوتر اقدام به شماره گيری يک کامپيوتر از راه دور در يک ISP‏ می نمايد .

‏نرم افزار SLIP/PPP‏ درخواست يک اتصال SLIP/PPP‏ را می نمايد .پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 8,000 تومان
(شامل 20% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 10,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
توجه: خرید کمتر از 10,000 تومان مشتری گرامی ، برخی بانک ها از جمله بانک ملت اجازه خرید اینترنتی با مبلغ کمتر از 10000 تومان را نمی دهند باتوجه به قیمت این محصول اگر در پرداخت مشکلی داشتید از کارت سایر بانک ها برای پرداخت استفاده کنید.

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
6D65643388861_1656642_4400.zip9.9k