مرکز پاورپوینت اکران

پاورپوینت مهندسی پاورپوینت پزشکی پاورپوینت انسانی پاورپوینت درسی پاورپوینت هنر پاورپوینت آموزشی پاورپوینت عمومی

اطلاعیه فروشگاه

در صورت بروز هرگونه مشکل در خرید فایل، داشتن سوال، پیشنهاد، انتقاد، مشاهده فایل انحصاری خود در فروشگاه و نیز سفارش ساخت پاورپوینت جدید، به شماره تلفن 09141594468 پیامک بزنید تا سریعا رسیدگی شود.

دانلود مقاله درباره آشنايي با مسجد الحرام

 

 

 

 

 

این فایل تایید کیفی شده و در زیر قسمتهایی از آن را مشاهده می کنید:

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل :  .doc ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 2 صفحه


 قسمتی از متن .doc : 

 

‏حفظ شده است جامعه پرده از 54 قطعه تركيب يافته كه در آن 670 كيلوگرم ابريشم سفيد و با 720 كيلوگرم مواد رنگ آميزي مي شود اما كمربند بالا و در كعبه رشته هاي نقره اي و طلافام ‏

‏مي باشد‏ كه وزن آن به 120 كيلوگرم مي رسد. هم اكنون ‏

‏اداره اي در مكه به دوخت پرده اشتغال دارد اين پرده همه ساله در روز عرفه يا عيدقربان تعويض مي گردد.

‏3- حجرالاسود: ‏حجرالاسود يا سنگ سياه از اجزاي بسيار مقدس مسجد الحرام در ركن اسود كعبه به ارتفاع 5/1 متري قرار گرفته است در روايات آمده كه حجرالاسود سنگي بهشتي است كه همراه حضرت آدم از بهشت فرود آمد و محل شروع و پايان طواف مي باشد.

‏4- حجر اسماعيل: ‏در فاصله بين ركن عراقي شامي، ديواري است با ارتفاع 30/1 متر، ‏قوسي شكل كه حجر اسماعيل ناميده مي شود. حجر يادگار ابراهيم و اسماعيل است كه محل زندگي اسماعيل و مادرش هاجر بوده و محل دفن اسماعيل و مادرش هاجر و تعدادي از انبياء مي باشد.

‏5- مقام ابراهيم: ‏از ديگر نقاط مقدس مسجد الحرام مقام ابراهيم است حضرت ابراهيم بر روي اين سنگ ايستاده و ديوارهاي كعبه را بالا مي برد و در روايات است كه حضرت ابراهيم بر روي اين سنگ ايستاده و مردم را به حج فرا خواند.

‏6- چاه زمزم: ‏چاه زمزم از ديگر آثار مسجد الحرام مي باشد كه به نامهاي: چاه اسماعيل، حفييره عبدالمطلب، شفاء سقم، عافيه و... شناخته مي شود و در متون اسلامي آمده وقتي حضرت ابراهيم، فرزند و همسرش را ترك كرد، تشنگي بر آنها چيره شد و خداوند به وسيله جبرئيل چاه زمزم را براي حفظ جان اسماعيل و هاجر پديد آورد.

‏7- مسعي: ‏فاصله بين كوه صفي و مروه است كه در دو كوه كوچك در دامنه دو كوه ابوقبيس و كوه قعيقعان قرار دارد. طول مسعي 5/394 متر و عرض آن 20 متر مي باشد و جمعا 18 در دارد.

‏بسم الله الرحمن الرحيم

‏«‏و اتمرالحج و العمره لله‏»

‏حج و عمره را براي خداوند به پايان ببريد.

‏آشنايي اجمالي با مسجد الحرام

‏1- كعبه: ‏دسته اي ‏از روايات ‏تاكيد دارند بناي كعبه به دست حضرت آدم بوده است و بعدا به دست حضرت ابراهيم(ع) تجديد بنا گرديده است قرآن قدمت مكه و كعبه را با تاريخ قدمت انسان بر كره خاكي برابر مي داند. بناي كعبه از سنگهاي سياه و سختي ساخته شده كه از كوههاي مكه به ويژه از جبل الكعبه كه در محل شبيكه مكه بوده گرفته شده است و پايه هاي آن از سرب مذاب مي باشد كه ويژگيها از جمله اركان و ابعاد آن خانه مقدس در تصوير نشان داده شده است.

‏2- پرده كعبه: ‏گفته مي شود كه پرده كعبه نخستين بار توسط حضرت اسماعيل نصب گرديده است و بعدها قريش اين سنت را ادامه دادند تا اينكه حضرت رسول(ص) پس از فتح مكه(20 رمضان هشتم هجري) پرده آن را تعويض نمود. پرده كعبه به رنگهاي مختلف بوده كه در اواخر خلافت الناصر عباس پرده اي به رنگ مشكي براي كعبه تهيه مي نمايد كه ‏گويا همين رنگپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 8,000 تومان
(شامل 20% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 10,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
توجه: خرید کمتر از 10,000 تومان مشتری گرامی ، برخی بانک ها از جمله بانک ملت اجازه خرید اینترنتی با مبلغ کمتر از 10000 تومان را نمی دهند باتوجه به قیمت این محصول اگر در پرداخت مشکلی داشتید از کارت سایر بانک ها برای پرداخت استفاده کنید.

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
6D65643388958_1656643_2251.zip10.5k