مرکز پاورپوینت اکران

پاورپوینت مهندسی پاورپوینت پزشکی پاورپوینت انسانی پاورپوینت درسی پاورپوینت هنر پاورپوینت آموزشی پاورپوینت عمومی

اطلاعیه فروشگاه

در صورت بروز هرگونه مشکل در خرید فایل، داشتن سوال، پیشنهاد، انتقاد، مشاهده فایل انحصاری خود در فروشگاه و نیز سفارش ساخت پاورپوینت جدید، به شماره تلفن 09141594468 پیامک بزنید تا سریعا رسیدگی شود.

دانلود مقاله درباره آشنايي با DHCP Server در محدوده خود فرمانروايي كنيد

 

 

 

 

 

این فایل تایید کیفی شده و در زیر قسمتهایی از آن را مشاهده می کنید:

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل :  .doc ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 4 صفحه


 قسمتی از متن .doc : 

 

‏آشنايي ‏با DHCP Server ‏در محدوده خود فرمانروايي كنيد   ‏در ‏شماره گذشته نحوه راه اندازي ابتدايي يک DHCP Server ‏را مرور کرديم. در اين شماره ‏نيز با جزييات کنسول DHCP ‏آشنا مي شويم تا بتوانيم مديريت بهتري بر سرور DHCP ‏داشته ‏باشيم.

‏راه اندازي اسكوپ

‏همان طور که در شکل زير مي بينيد، بعد از راه اندازي يک اسكوپ، تعدادي گزينه در دسترس قرار خواهند گرفت. اما هر کدام از اين گزينه ها چه کارهايي انجام مي دهند؟

Address Pool‏

‏در اين بخش همه اسكوپ هاي تعريف شده، به همراه IP‏هايي استثنا، داده مي شوند. در اين بخش شما اين توانايي را خواهيد داشت که اگر مايل به افزودن يک يا تعدادي IP‏ استثنا بوديد، با راست کليک بر Address Pool‏ و انتخاب گزينه New Exclusion Range‏ يک محدوده (Range‏) را تعريف کنيد تا DHCP‏ از آن IP‏ها استفاده نكند.

Address Leases‏

‏در اين بخش IP‏هايي که توسط سرور DHCP‏ به کلاينت ها تخصيص يافته، نمايان مي شود. مي توانيد هر کدام که بخواهيد را پاک کنيد.

‏در شکل بالا تعدادي IP‏ که در اجاره هستند را مشاهده مي کنيد. همان طور که مي بينيد، 10 تا IP‏ اول به صورت خودکار توسط RAS‏ اجاره شده اند.

Reservation‏

‏در اين قسمت مي توانيد براي يک کلاينت يک آدرس IP‏ ثابت رزرو کنيد. روي آن راست کليک کنيد و New Reservation‏ را برگزينيد. براي اين کار بايد آدرس Mac‏ کارت شبکه را داشته باشيد که با استفاده از دستور arp –g‏ اين مورد دست يافتني است.

DHCP‏ Option‏

‏تنظيماتي که تا اينجا وارد کرده ايم، بيشتر براي کلاينت هاي خاص بودند. در حالت کلي 3 تنظيم مختلف داريم که عبارتند از:

Client Option ‏،Scope Option ‏و Server Option.

‏ترتيب اعمال اين تنظيمات هم درست به همين صورتي است که در بالا آمده. يعني اگر تنظيمي مشابه، هم در اسكوپ و هم در سرور، ست شده باشد، تنظيم اسكوپ ارجعيت دارد. بنابراين هر چه تنظيمات جزيي تر باشند، قدرت بالاتري دارند.

Client‏ Option‏ : ‏به جز موارد بالا، Scope‏ و Server Option‏ داراي تنظيماتي يکسان هستند. تنها تفاوت اين دو در اين است که تنظيمات اسكوپ فقط بر اسكوپ جاري اعمال مي شود، اما تنظيمات سرور روي تمامي اسكوپ هاي موجود.

‏اما اين تنظيمات چه کاري مي کنند؟

‏اين دو قسمت به واقع داراي اهميت بسيار زيادي هستند. اگر توجه کرده باشيد تا الان ما به کلاينت ها فقط آدرس IP‏ داده ايم.

‏اما آيا کلاينت ها آدرس DNS GateWay‏ يا WINS‏ نمي خواهند؟ براي تنظيم اين موارد بايد بنا برحسب نيازتان، از Scope‏ و يا Server Option‏ استفاده کنيد.

‏براي ست کردن اين تنظيمات، در Side bar‏ سمت چپ، روي يکي از دو گزينه Scope Option‏ يا Server Option‏ بنابر نياز خودتان، راست کليک کنيد و گزينه Configure Options‏ را برگزينيد.

‏ 

Configure Options

‏در پنجره باز شده، شما تمامي تنظيماتي که مي توانيد به کلاينت هايي که از سرور DHCP‏ شما آدرسIP‏ دريافت کردند را ببينيد. تنظيماتي مانند آدرس DNS ‏،Gateway‏ ،Time-to-live‏ و خيلي از موارد ديگر که در RFC‏ ‏2132‏تعريف شده اند.

‏مثلا براي ست کردن آدرسDNS‏، بر DNS Server‏ که شماره آن ‏006‏است، کليک کنيد و اطلاعات لازم را وارد کنيد. همان طور که مي بينيد، اين قسمت داراي گزينه هاي زيادي است و شما مي توانيد جزء به جزء تنظيمات کلاينت را تغيير دهيد.

‏اكنون اجازه دهيد بحث را کمي تخصصي تر کنيم. براي شروع نيز، از همين بخش Scope Option‏ آغاز مي کنيم.

Class‏:‏ ‏تنظيماتي که در بالا اعمال شد، به تمامي کلاينت هاي موجود در يک اسكوپ اعمال مي شود. اما اگر بخواهيد کلاينت هاي يک اسكوپ نيز تنظيمات متفاوتي را دريافت کنند چه مي کنيد؟

‏انواع کلاس ها: ‏در اين حالت، بايد اقدام به تعريف کلاس کنيم. در مجموع ما دو کلاس با نام هاي Vendor‏ Class‏ و User Class‏ داريم.

‏تنظيمات Vendor Class‏ مربوط به فروشندگان سيستم عامل مانند مايکروسافت مي شود و مي توان يک سري از ويژگي ها را در کامپيوترهاي کلاينت به وسيله آن تغيير داد. به صورت پيش فرض، مايکروسافت تعدادي تنظيمات

Vendor Class‏تعريف کرده است. مانند فعال يا غيرفعال کردن NetBIOS‏ بر TCP/IP‏ در کلاينت هايي با سيستم عامل XP‏ و 2000 .

‏اما نوع ديگر کلاس که به نام User Class‏ شناخته مي شود، بيشتر براي جنبه هاي مديريتي کاربرد دارد و البته بيشترين تاکيد ما نيز بر همين قسمت است. شما مي توانيد به تعداد دلخواه User Class‏ بسازيد، تنظيمات خود را روي آن ست کنيد و در نهايت به کلاينت هايي که مايل هستيد، اعمال کنيد.

‏براي ساخت يک User Class‏ در کنسولDHCP‏، روي سرور راست کليک کنيد و Define User Classes‏ را انتخاب کنيد. در پنجره باز شده، روي Add‏ کليک کنيد و نامي را براي کلاس خود در نظر بگيريد. فراموش نکنيد قسمت ASCII‏ را نيز با نام مورد نظرتان پر کنيد.

‏اعمال تنظيمات روي کلاس:‏حالا ما يک کلاس جديد ايجاد کرده ايم. براي اين که تنظيم دلخواه خود را بر آن اعمال کنيم، دوباره بر روي Scope‏ Option‏ راست کليک کرده و گزينه Configure Options‏ را برمي گزينيم. در پنجره باز شده، اين بار وارد تب Advanced‏ شده و از قسمت User Class‏، کلاسي که ايجاد کرده بوديم را انتخاب و سپس تنظيمات مورد نظر را بر آن اعمال مي کنيم.

‏ا‏عمال کلاس ها به کلاينت ها:‏براي اين که کلاينت ها از اين تنظيمات استفاده کنند، بايد وارد سيستم هر کلاينت شويم و دستور زير را در محيط CMD‏ اجرا کنيم:

ipconfig /setclassid "NIC Name” Class ID Name

‏بديهي است که به جاي NIC Name‏ بايد نام کارت شبکه و به جايClass ID Name‏، نام کلاس مورد نظرمان را وارد کنيم. يکي از مشکلات اساسي استفاده از DHCP‏ اين است که هنگامي که يک کامپيوتر به صورت فيزيکي به شبکه متصل مي شود به صورت خودکار درخواست IP‏ کرده و از هر DHCP‏ فعال در شبکه IP‏ دريافت مي کند. اين اتفاق براي تمامي سيستم هاي مجاز و غيرمجاز رخ مي دهد يعني ممکن است کامپيوترهايي که ما نمي خواهيم، به شبکه ما وصل شوند و IP‏ هم محدوده با شبکه ما را دريافت كنند و اين امر براي مديران شبکه يک ريسک امنيتي است و براي حل آن، يک DLL‏ توسط DHCP Server Team‏ ارائه شده است که مي توانيد آن را روي ويندوز سرور 2003 و 2008 نصب و به کمک آن درخواست هاي ورودي به DHCP‏ که بر مبناي آدرس MAC‏ هستند را فيلتر کنيد.

‏اين DLL‏ را DHCP Server Callout DLL‏ ناميده اند. توجه داشته باشيد که MAC‏ آدرس يا همان Media Access Control‏ يک مشخصه يکتا براي هر کارت شبکه است و مثلا به شکل

‏02-00-54-55-4-01 -E‏ بيان مي شود که اعداد در مبناي هگزادسيمال هستند.پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 8,000 تومان
(شامل 20% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 10,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
توجه: خرید کمتر از 10,000 تومان مشتری گرامی ، برخی بانک ها از جمله بانک ملت اجازه خرید اینترنتی با مبلغ کمتر از 10000 تومان را نمی دهند باتوجه به قیمت این محصول اگر در پرداخت مشکلی داشتید از کارت سایر بانک ها برای پرداخت استفاده کنید.

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
6D65643388862_1656644_5315.zip11.3k